Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 maja 2021 r.

23
05'21
 1. W dniu wczorajszym święcenia w stopniu prezbiteratu przyjęło czterech diakonów naszego Seminarium Duchownego. Niech Bóg będzie uwielbiony i wzbudza nowe powołania do służby w kapłaństwie. 
 2. Przypominamy, że liczba osób w naszej świątyni przebywających w czasie nabożeństw liturgicznych to – 28 osób. Prosimy WSZYSTKIM o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 18.30. W piątek nabożeństwo majowe prowadzone dla dzieci.
 4. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W ŚRODĘ o godz. 20.00 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK o godz. 19.00 spotkanie SNE rozpoczynające się Mszą św.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy.
  W czwartek NIE BĘDZIE adoracji. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Pragniemy serdecznie zaprosić młodych w wieku od 15 do 18 roku życia na rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzi je SNE św. Jana Chrzciciela. Termin rekolekcji to 4-6 czerwca (pt.-ndz.). Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Święta Puszcza” w Olsztynie. Karty zgłoszeń można odebrać u ks. Jakuba lub ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.
 7. W naszym Duszpasterstwie powstaje schola, którą poprowadzą dziewczyny z diakonii muzycznej Ania i Kaja. Zapraszamy na próby w każdy poniedziałek po mszy o 19:00 do auli. Pierwsza próba już jutro - 24 maja.
 8. Fundacja Akademicka Na Progu zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty teatralne
  z elementami pantomimy, improwizacji, jak i ruchu scenicznego.
  Warsztaty te odbywać się będą od 28.05 do 29.05 (piątek i sobota). Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie oraz facebooku.
 9. Dziękujemy Wspólnocie Studentów za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła osoby, które formalnie nie przynależą do żadnej wspólnoty
  w naszej parafii, ale uczestniczą w życiu duszpasterskim naszej wspólnoty.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Dziś można zabrać darmowy dodatek Niedzieli Młodych. Polecamy również słuchanie  Katolickiego Radia Fiat.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.