Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 16 maja 2021 r.

16
05'21
 1. W dniu wczorajszym święcenia w stopniu diakonatu przyjęło dwóch alumnów 5 roku naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy Bogu i prosimy, by wzbudzał święte powołania do służby w kapłaństwie w naszej Archidiecezji.
 2. Przypominamy, że liczba osób w naszej świątyni przebywających w czasie nabożeństw liturgicznych to – 28 osób. Prosimy WSZYSTKIM o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 18.30. W piątek nabożeństwo majowe prowadzone dla dzieci. Będą nagrody za konkurs. Pytanie konkursowe: Jakie wezwanie dodał do św. Jan Paweł II do Litanii Loretańskiej? 
 4. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W CZWRTEK NIE BĘDZIE SPOTKANIA SNE
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W czwartek NIE BĘDZIE adoracji. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę zapraszamy ministrantów oraz starszą grupę scholii na wyjazd do Olsztyna. Będziemy się wspinać. Spotykamy się o godz. 10.00 już w Olsztynie na parkingu pod tzw. „Małym Giewontem”.
 7. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. To szczególny czas wołania o wylanie Ducha Świętego w Kościele. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie z modlitwą uwielbienia.
 8. Katecheza przedchrzcielna 22 maja od godz. 10.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci przyjęły sakrament chrztu św. Szczegóły na naszej stronie duszpasterstwa.
 9. Pragniemy serdecznie zaprosić młodych w wieku od 15 do 18 roku życia na rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzi je SNE św. Jana Chrzciciela. Termin rekolekcji to 4-6 czerwca (pt.-ndz.). Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Święta Puszcza” w Olsztynie. Karty zgłoszeń można odebrać u ks. Jakuba lub ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.
 10. W naszym Duszpasterstwie powstaje schola, którą poprowadzą dziewczyny z diakonii muzycznej Ania i Kaja. Zapraszamy na próby w każdy poniedziałek po mszy o 19:00 do auli. Pierwsza próba będzie 24 maja.
 11. Fundacja Akademicka Na Progu zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty teatralne z elementami pantomimy, improwizacji, jak i ruchu scenicznego. Warsztaty te odbywać się będą od 28.05 do 29.05 (piątek i sobota). Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie oraz facebooku.
 12. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Studentów.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.