Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 18 kwietnia 2021 r.

18
04'21
 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna tydzień biblijny w Polsce. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. Czytaj, słuchaj, rozważaj
  i działaj według Bożego Słowa. Na stoliku wystawione są poszczególne księgi Pisma Świętego. WEŹ i CZYTAJ.
 2. Na dzisiejszą niedzielę Ks. Abp Wacław Depo skierował do wszystkich diecezjan List z okazji 95. rocznicy powstania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Całość listu umieszczona jest na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego listu. 
 3. Przypominamy, że liczba osób w naszej świątyni przebywających w czasie nabożeństw liturgicznych to – 21 osób. Prosimy WSZYSTKIM o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 4. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W CZWARTEK na godz. 19.30 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele na dzieleniu, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W czwartek NIE BĘDZIE adoracji. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha BM – Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post z racji uroczystości.
 7. Fundacja Akademicka Na progu serdecznie zaprasza na warsztaty taneczne ze słowem Bożym, które odbędą się w sobotę 24 kwietnia o godz. 10:00. Szczegóły na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia kolejny Dzień Skupienia WRE. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków. Rozpoczęcie o godz. 15.30, zakończenie o godz. 18.30 w naszym kościele. W ramach spotkania – konferencja nt. Więzi w małżeństwie oraz między dziećmi, którą poprowadzi p. Paweł Pienkiewicz, psycholog. Szczytem wspólne uwielbienie wobec Najświętszego Sakramentu.
 9. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Studentów.
 10. W kinie internetowym na stronie www.WyrokNaNiewinnych.pl jest możliwość obejrzenia wspaniałego filmu. Opowiada o historii najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA przesądził o tragicznym losie już 62 mln nienarodzonych. Film „Wyrok na Niewinnych”. Polecamy bardzo serdecznie.
 11. Zapraszamy również na wtorkowy warsztat dla kobiet „Zaopiekuj się sobą” w godzinach od 17.00 do 20.00. Podczas warsztatu 7 zasad ułatwiających życie w codzienności, postawa prokreatywności i emocjonalne zakotwiczenie w jednym dniu. Prowadzi Małgorzat Dudzińska. Koszt 90 zł.
 12. W auli wystawione są maseczki jednorazowe, które otrzymaliśmy od Straży Pożarnej. Zachęcamy do zabrania ich, by chronić siebie i innych.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.