Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 11 kwietnia 2021 r.

11
04'21
 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę świąt Wielkanocnych i rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia w Kościele pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Dziś także patronalne święto Caritas. Jest to okazja, aby podziękować Bogu za wszelkie inicjatywy podejmowane przez Caritas.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św.  Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o słowach, które Jezus skierował do św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.” (Dz. 299, 699).
 3. Przypominamy, że liczba osób w naszej świątyni przebywających w czasie nabożeństw liturgicznych to – 21 osób. Prosimy WSZYSTKIM o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 4. Dziękujemy Bogu za dar Seminarium Odnowy Wiary oraz wszystkim uczestnikom
  i posługującym.
 5. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W ŚRODĘ na godz. 20.00 zapraszamy Wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów, kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (którzy uczestniczyli w SOW) oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do czwartku. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 8.  „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski.
  14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.”
 9. W auli wystawione są maseczki jednorazowe, które otrzymaliśmy od Straży Pożarnej. Zachęcamy do zabrania ich, by chronić siebie i innych.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – Niedzieli Młodych z bardzo ciekawym wywiadem i świadectwem oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.