Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 kwietnia 2021 r.

04
04'21
 1. ALLELUJA. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ…
  Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem, szatanem i śmiercią napełni Wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech Zmartwychwstały umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Bądźcie widocznym znakiem obecności Chrystusa Zmartwychwstałego dla tych, którzy utracili wiarę i sens życia. Radujcie się Światłem, które rozświetla wszelkie ciemności grzechu i przekażcie te radość całemu światu. Błogosławionych czasu świętowania Zmartwychwstania!!! 
 2. Wdzięczność jest pamięcią serca. Pragniemy w dzisiejszym dniu podziękować:
  • za przygotowanie przepięknego Grobu Pańskiego i ciemnicy: Asi i Darkowi Ordon, Ani i Marcinowi Sienkowskim, Tomkowi Nowickiemu. Pani Basi za przygotowanie dekoracji kwiatowej.
  • Na ręce Marty i Krzyśka Łaskawskich składamy serdeczne podziękowanie WRE, a także wszystkim studentom, Wspólnocie 25+ oraz wszystkim, którzy tworzą wspólnotę Emaus za Wasze serce
   i poświęcony czas dla Jezusa. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, domu parafialnego, za wspaniałą kolację i wszelką życzliwość i pomoc. Dziękujemy WRE za wielkanocny dar, czyli zakup nowych ornatów.
  • Dziękujemy Kai Nowak i Markowi Malinowskiemu oraz całej diakonii muzycznej, wszystkim wokalistom i instrumentalistom za służbę na chwałę Boga i dla naszego pożytku duchowego. Dziękujemy Marcie, Ani i Agacie za komentarze liturgiczne w czasie Triduum Paschalnego.
  • Wyrażamy wdzięczność odpowiedzialnym za posługę liturgiczną: Mateuszowi, Pawłowi i Marcinowi oraz całej asyście liturgicznej za wasze świadectwo wiary przy ołtarzu Chrystusa. Dobrze, że Jesteście.  
  • Wszystkim za wszelkie okazane dobro i nieocenioną pomoc z głębi serca dziękuję. 
   Przypominamy, że liczba osób w naszej świątyni przebywających w czasie nabożeństw liturgicznych to – 21 osób. Prosimy WSZYSTKIM o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny - MSZE ŚWIĘTE
  o godz. 10.00, 11.30, 16.00 18.00, 19.00 i 20.00.
  W Niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 aż do Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnego przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. W Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 20.00 rozpocznie się comiesięczna Doba Eucharystyczna. Tablica z możliwością wpisywania się na dowolną godziną Adoracji wystawiona jest przy windzie. Proszę bądźmy w tym czasie z Jezusem.
 4. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Niedzielę Zmartwychwstania Nowenna będzie przed Mszą o godz. 18.00 na zakończenie Adoracji. W Poniedziałek Wielkanocny natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 na rozpoczęcie Doby Eucharystycznej. Od wtorku do piątku Nowenna przed zakończeniem półgodzinnej adoracji w ciszy, czyli przed godziną 20.00.
 5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. na zakończenie Seminarium Odnowy Wiary. Po niej – Niespodzianka. Zachęcam do wytrwania do końca.
 6. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.
 7. W auli wystawione są maseczki jednorazowe, które otrzymaliśmy od Straży Pożarnej. Zachęcamy do zabrania ich, by chronić siebie i innych.
 8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela, zwłaszcza polecamy Niedzielę Młodych z bardzo ciekawym wywiadem i świadectwem oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat, które będzie transmitować nasze rekolekcje wielkopostne. Posłuchaj-polubisz.
 9. Wszystkim życzymy błogosławionej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego i zdrowia.

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Na żywo Seminarium odnowy wiary