Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 28 marca 2021 r.

30
03'21
 1. Od wczoraj zmieniono limity liczby osób w kościołach (1 osoba na 20 m2). W naszej świątyni może przebyć 21 osób w czasie nabożeństw liturgicznych. Przypominamy WSZYSTKIM
  o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. To wyraz troski i miłości wobec bliźnich. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Sprzątanie generalne kościoła przed świętami odbędzie się 30 marca w Wielki Wtorek. Na godz. 9.00 zapraszam studentów, natomiast Wspólnotę 25+ oraz WRE na godz. 20.00.
 3. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.30
 4. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego Męki, Śmierci
  i Zmartwychwstania Pańskiego. To szczyt całego roku liturgicznego. Nie zapominajmy, że Święte Triduum Paschalne to celebracja zbawczych wydarzeń, czyli misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. To czas Paschy naszego Pana, która kryje w sobie trzy etapy. Rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończymy wieczorem (drugimi Nieszporami) Niedzieli Zmartwychwstania.

Porządek Nabożeństw w czasie Triduum będzie następujący:

- Wielki Czwartek

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 17.00 (recytowana) i o godz. 19.00.

Adoracja Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00

- Wielki Piątek

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 17.00 (recytowana) i o godz. 19.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.15

W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

          Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00

- Wielka Sobota

Zachęcamy do zachowania postu paschalnego również w tym dniu. Kościół pości, ponieważ został zabrany Oblubieniec.

          WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC o godz. 20.00.

Przynieśmy ze sobą świece oraz okapnik na świecę, a także prosimy by ubrać się na biało.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na stół świąteczny – po celebracji liturgicznej Wigilii Paschalnej. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. Z racji sytuacji pandemicznej nie będzie procesji rezurekcyjnej oraz koncertu uwielbienia.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny - MSZE ŚWIĘTE o godz. 10.00, 11.30, 16.00 18.00, 19.00 i 20.00. W Niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 aż do Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przyjęcia Komunii św. poza Mszą św.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA BĘDĄ TRANSMITOWANE NA ŻYWO.

DOSTĘP NA NASZEJ STRONIE DUSZPASTERSTWA.

W Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 20.00 rozpocznie się comiesięczna Doba Eucharystyczna. Tablica z możliwością wpisywania się na dowolną godziną Adoracji wystawiona jest przy windzie.

 1. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19.00 z możliwością spowiedzi świętej.
 2. Fundacja Akademicka Na Progu, działająca przy naszym kościele prosi o przekazanie swojego 1%. Nr KRS znajduje się na plakacie, bądź wizytówkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
 3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat. Posłuchaj-polubisz.
 4. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.