Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 14 marca 2021 r.

13
03'21
 1. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Jutro o godz. 20.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Spotkanie scholi dziecięcej w środę o godz. 18.00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W CZWARTEK NIE BĘDZIE ADORACJI. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątki o godz. 19.30; Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 18.30. Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.
 6. W sobotę 20 marca planujemy wyjazd do Muzeum Auschwitz do Oświęcimia. Zbiórka o godz. 7.50 pod kościołem. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu: studenci – 40 zł, pozostałe osoby – 55 zł. Zapisy w zakrystii do najbliższej środy włącznie.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać już od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je ks. bp Arkadiusz Okroj. 21 marca, w niedzielę nauki rekolekcyjne w ramach Mszy św. Od poniedziałku do środy program rekolekcji jest następujący: godz. 18.00 – spotkanie formacyjne dla studentów; godz. 19.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich; godz. 20.00 – konferencja tematyczna dla wszystkich. We wtorek od godz. 20.00 możliwość spowiedzi świętej. Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.
 8. W najbliższy piątek, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej proszę o posprzątanie kościoła wspólnotę 25+. Już dzisiaj informujemy, że sprzątanie generalne kościoła przed świętami odbędzie się 30 marca w Wielki Wtorek.
 9. Od środy popielcowej w auli na dole można zatrzymać się na chwilę kontemplacji Oblicza Jezusa. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki p. Joanny Ordon na wystawę zatytułowaną: „Szukam Twego Oblicza”.
 10. Już po raz dwunasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową,
  26 marca br., odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy, wyruszą w drogę po mszy świętej o godz. 20:00, z otrzymaną mapą i opisem trasy oraz rozważaniami Drogi Krzyżowej, przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. EDK to forma osobistej, modlitewnej wędrówki, to rozważanie misterium męki Pańskiej poza murami kościelnymi. W trakcie nocnego, ponad 40-to kilometrowego marszu uczestnicy mają czas na refleksje i naprawdę bliskie, bardzo indywidualne spotkanie z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl.
 11. Fundacja Akademicka Na Progu, działająca przy naszym kościele prosi o przekazanie swojego 1%. Nr KRS znajduje się na plakacie, bądź wizytówkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika „Tęcza” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat, które będzie transmitować nasze rekolekcje wielkopostne. Posłuchaj-polubisz.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Na żywo Seminarium odnowy wiary