Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 marca 2021 r.

07
03'21
 1. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami w kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się kiermasz książek w auli DA. Znajdują się tam książki o różnorodnej tematyce. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro o godz. 20.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Spotkanie scholi dziecięcej w środę o godz. 18.00.
 4. Od jutrzejszego poniedziałku i w każdy następny poniedziałek miesiąca marca o godz. 20.00 odbywać się będą próby diakonii liturgicznej do Triduum Paschalnego. Zapraszamy studencką diakonię liturgiczną, diakonię WRE oraz wszystkich lektorów do czynnego włączenia się w przygotowanie liturgii na Triduum.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W CZWARTEK NIE BĘDZIE ADORACJI. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 6. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, który „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”. W tym roku potrwa ona od 12 do 13 marca (z piątku na sobotę). Miejscem celebracji będzie nasz kościół akademicki. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Przybylskiego. O godz. 20.00nabożeństwo pokutne. Następnie całą dobę potrwa adoracja NS. Zakończymy Eucharystią w sobotę o godz. 19.00. Hasłem tegorocznej edycji tej papieskiej inicjatywy są słowa: „On odpuszcza wszystkie Twoje winy” (ps. 103, 3) Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątki o godz. 18.30; Gorzkie Żale dzisiaj
  o godz. 18.30
  . Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 8. Katecheza przedchrzcielna w najbliższą sobotę o godz. 10.00. NIE BĘDZIE KATECHEZY 20 marca.
 9. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek nie będzie sprzątania kościoła.
 10. W sobotę 20 marca planujemy wyjazd do Muzeum Auschwitz do Oświęcimia. Zbiórka o godz. 7.50 pod kościołem. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu: studenci – 40 zł, pozostałe osoby – 55 zł. Zapisy w zakrystii do 17 marca włącznie.
 11. Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać od 21 do 24 marca. Poprowadzi je ks. bp Arkadiusz Okroj. 21 marca, w niedzielę nauki rekolekcyjne w ramach Mszy św. Od poniedziałku do środy program rekolekcji jest następujący: godz. 18.00 – spotkanie formacyjne dla studentów; godz. 19.00 - Msza św. z nauką; godz. 20.00 – konferencja tematyczna. We wtorek od godz. 20.00 możliwość spowiedzi świętej. Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.
 12. Od środy popielcowej w auli na dole można zatrzymać się na chwilę kontemplacji Oblicza Jezusa. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki p. Joanny Ordon na wystawę zatytułowaną: „Szukam Twego Oblicza”.
 13. Fundacja Akademicka Na Progu, działająca przy naszym kościele prosi o przekazanie swojego 1%. Nr KRS znajduje się na plakacie, bądź wizytówkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika „Tęcza”.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.