Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 21 lutego 2021 r.

21
02'21
 1. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 19.30, natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.30. Temat kazań pasyjnych: „ECCE HOMO”. Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 3. Można nabyć jeszcze „Wielkopostne zdrapki”, jako ciekawą formę ćwiczeń duchowych na Wielki Post.
 4. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza do jałmużny wielkopostnej, która będzie przekazana na budowę kuchni wraz z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Każda osoba chcąca wesprzeć to dzieło może zabrać ze sobą kopertę-cegiełkę znajdującą się na półce obok gazet.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W CZWARTEK NIE BĘDZIE ADORACJI. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 6. Spotkanie scholi dziecięcej w środę o godz. 18.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 9.00.
 7. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek, po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej proszę o posprzątanie kościoła studentów.
 8. Już 1 marca o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
 9. Zachęcamy do zakupy wspaniałych książek: „Nie jesteś skazany”, „Z braku rodzi się lepsze” oraz „Żyć Ewangelią”.
 10. Od środy popielcowej w auli na dole można zatrzymać się na chwilę kontemplacji Oblicza Jezusa. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki p. Joanny Ordon na wystawę zatytułowaną: „Szukam Twego Oblicza”. Jeden z obrazów autorstwa p. Joanny znajduję się przed ołtarzem. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można spotkać się z autorką w auli na dole.
 11.  „Zmotywowana” czyli warsztat dla kobiet, to bardzo ciekawa propozycja formacyjna, w czasie której odkryjesz prawdziwe piękno kobiecości. Będzie prowadzony w DA Emaus w dniu 27 lutego (sobota) w godzinach od 17.00 do 20.00. Szczegóły na plakacie.
 12. „Kochana Kobieto, Oderwij się od codzienności, spraw sobie chwilę relaksu, zatrzymaj się w tu i teraz. Każda zmiana zaczyna się od pierwszego kroku”. Fundacja Akademicka Na progu zaprasza Cię do fascynującej przygody w odkrywaniu Piękna Kobiecości jakie ofiarował Ci Bóg. Warsztaty „Istotą kobiecości jest piękno” odbędą się 6 marca o godz. 13:00 w auli Duszpasterstwa Akademickiego. Koszt jest dowolną ofiarą. Szczegóły zapisów na plakacie, bądź ulotkach znajdujących się na półce. Fundacja Akademicka Na Progu, działająca przy naszym kościele prosi również o przekazanie swojego 1%. Nr KRS znajduje się na plakacie, bądź wizytówkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Na żywo Seminarium odnowy wiary