Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

07
02'21
 1. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Dzisiaj specjalna zbiórka do puszek na operację dla dwuletniego Aleksa Filipowskiego, który ma ciężką wadę serca. Bądźmy hojni.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W CZWARTEK NIE BĘDZIE ADORACJI. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 4. Spotkanie scholi dziecięcej w środę o godz. 18.00.
 5. 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać w Kościele XXIX Światowy Dzień Chorego. W Archidiecezji Częstochowskiej tegoroczne obchody będą wyglądały następująco: 11 lutego, godz. 13.30 - Msza Święta w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia na Jasnej Górze pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego. Msza Święta będzie transmitowana w TV Trwam oraz na kanale YouTube Jasnej Góry
 6. Zapraszamy wszystkich studentów na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Zakopanego. Termin od 15 do 19 lutego. Koszt 350 zł. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Jakuba oraz na facebooku DA Emaus. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 8. Zachęcamy do zakupy wspaniałych książek: „Nie jesteś skazany”, „Z braku rodzi się lepsze” oraz „Żyć Ewangelią”.
 9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć „Wielkopostne zdrapki”, jako ciekawą formę ćwiczeń duchowych na Wielki Post. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje dla studentów.
 10. Od środy popielcowej w auli na dole będzie można zatrzymać się na chwilę kontemplacji Oblicza Jezusa. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki p. Joanny Ordon na wystawę zatytułowaną: „Szukam Oblicza Jezusa”. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w czasie Wielkiego Postu.
 11. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w Wielkim Poście w piątki o godz. 19.30, natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.30. Zaplanujmy czas, by poznawać i doświadczać miłości Jezusa, w tych przepięknych nabożeństwach.  
 12. Pozytywna dyscyplina, czyli warsztaty dla rodziców. To 12h kurs fantastycznej metody wychowawczej opartej na wzajemnej miłości i szacunku. Warsztaty są dwudniowe: 19.02 (piątek) od godz. 17.00-21.00 i 20.02 (sobota) godz. 9.00-17.00. Będą prowadzone w DA Emaus w Częstochowie przez certyfikowanego edukatora Pozytywnej Dyscypliny – panią mgr Małgorzatę Dudzińską. Koszt: 275 zł dla osoby indywidualnej, 450 zł dla małżeństwa. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Zapisy pod numerem 501-454-613 lub mailowo: gosikd17@gmail.com Wszystkie informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Na żywo Seminarium odnowy wiary