Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 31 stycznia 2021 - 4 Niedziela zwykła

31
01'21
 1. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosaw kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 2. Dzisiaj koncert kończący okres Bożego Narodzenia w wykonaniu zespołu, który gra co niedzielę na wieczornej Mszy św. Usłyszymy zarówno tradycyjne kolędy jak i współczesne utwory bożonarodzeniowe w ciekawych aranżacjach. Koncert odbędzie się po Mszy św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy
 3. Jutro, 1 lutego o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
 4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Studenci przygotowali świece, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na rekolekcje wyjazdowe dla studentów.
 5. W środę wspomnienie św. Błażeja. W czasie Mszy św. specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 6. W piątek wspomnienie św. Agaty. W tym dniu będziemy święcić wodę i chleb.
 7. Zbiórka dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji w minioną niedzielę wyniosła 550 zł i 50 groszy. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy.
  W CZWARTEK NIE BĘDZIE ADORACJI. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 9. Spotkanie dziecięcej scholii w środę o godz. 18.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę
  o godz. 9.00.
 10. Zapraszamy wszystkich studentów na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Zakopanego. Termin od 15 do 19 lutego. Koszt 350 zł. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Jakuba oraz na facebooku DA Emaus. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dziękujemy osobom, które w piątek posprzątały kościół, zwłaszcza że było ich bardzo niewiele. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.
 12. Zachęcamy do zakupy wspaniałych książek: „Nie jesteś skazany”, „Z braku rodzi się lepsze” oraz „Żyć Ewangelią”.
 13. W przyszłą niedzielę specjalna zbiórka do puszek na operację dla dwuletniego Aleksa Filipowskiego, który ma ciężką wadę serca. Bądźmy hojni.
 14. Pozytywna dyscyplina, czyli warsztaty dla rodziców. To 12h kurs fantastycznej metody wychowawczej opartej na wzajemnej miłości i szacunku. Podczas Kursu, m.in: dowiesz się czym są życiowe kompetencje u dzieci i jak je rozwijać, doświadczysz mocy bycia rodzicem uprzejmym i stanowczym równocześnie, nauczysz się ustalać granice
  i zasady oparte na szacunku, zgłębisz tajniki zadawania pytań pełnych ciekawości w miejsce poleceń, będziesz potrafił znaleźć rozwiązania eliminując kary i konsekwencje logiczne oraz wiele innych. Warsztaty są dwudniowe: 19.02 (piątek) od godz. 17.00-21.00 i 20.02 (sobota) godz. 9.00-17.00. Będą prowadzone w DA Emaus w Częstochowie przez certyfikowanego edukatora Pozytywnej Dyscypliny – panią mgr Małgorzatę Dudzińską. Koszt: 275 zł dla osoby indywidualnej, 450 zł dla małżeństwa. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Zapisy pod numerem 501-454-613 lub mailowo: gosikd17@gmail.com Wszystkie informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 16. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.