Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 stycznia 2021 - II Niedziela po Bożym Narodzeniu

02
01'21
 1. MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18.00 i 19.00. Będą to już STAŁE godziny Mszy św. w tygodniu. Natomiast Msze św. w Niedzielei Uroczystości w godz. 10.00, 11.30, 19.00 i 20.00. Nie będzie już Mszy o godz. 21.00.
 2. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele
  w czasie nabożeństw liturgicznych.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy poł godziny po Mszy o godz. 19.00 we wtorek
  i czwartek. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 5. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 10.00, 11.30, 19.00 i 20.00. Po Mszy św. o godzinie 20.00 wspólne kolędowanie ze scholą „DOMINE IESU”. Serdecznie zapraszamy.
 6. Również w środę będzie można nabyć poświęcone kadzidło oraz kredę. Przygotowali je dla nas nasi studenci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje wyjazdowe dla studentów.
 7. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.
 8. Polecamy dwie bardzo dobre pozycje książkowe: „Tylko dla kobiet” oraz „Tylko dla mężczyzn”. Koszt każdej z książek to tylko 25 zł.
 9. Od 7 stycznia przez 12 kolejnych tygodni będziemy przeżywać w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 20.00. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu online oraz tutaj w kościele. Zachęcamy każdego, do przeżycia tego wyjątkowego czasu doświadczenia Boga Żywego oraz do obecności na wszystkich spotkaniach. Podstawą przeżywania Seminarium jest praca z podręcznikiem formacyjnym, w którym znajdują się rozważania na każdy dzień. Podręczniki będą rozdawane 7 stycznia po pierwszym spotkaniu. Koszt podręcznika – 25 zł. Prosimy, by osoby, które będą przeżywały Seminarium online – również odebrały podręcznik formacyjny. Przy wyjściu z kościoła koniecznie zabierz ulotkę informacyjną o tym wydarzeniu.
 10. Katecheza przedchrzcielna odbędzie się 16 stycznia o godz. 10.00. Zachęcamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną ochrzcić swoje dzieci w naszej parafii do udziału w tym przygotowaniu. Szczegóły zgłoszenia na naszej stronie DA Emaus. 
 11. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Po informację proszę zgłaszać się do ks. Jakuba lub ks. Michała. Przygotowanie rozpoczniemy od 7 stycznia.
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika „Tęcza” dla dzieci.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.