Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXXIII Niedziela zwykła – rok A – 15 listopada 2020 r.

15
11'20
 1. W związku z ostatnimi rozporządzeniami państwowymi w naszym kościele może przebywać w czasie liturgii 28 osób, a w auli 7 osób. Dlatego w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00, natomiast w tygodniu – dodatkowa Msza św. o godz. 18.00, by każdy mógł uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 2. Dzisiaj IV Światowy Dzień Ubogiego przeżywany pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32). Zachęcamy do zapoznania się z orędziem Papieża Franciszka na ten szczególny dzień i do konkretnej odpowiedzi miłosierdzia, gdy słyszymy „krzyk milczenia wielu ubogich”. Od dziś można składać do pudełka przy gazetach odzież – rękawiczki, czapki, itp. (koniecznie nowe), środki czystości dla ubogich.
 3. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. Tegoroczną edycje poprowadzą Anna i Michał Frąckowicz ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi. W tym roku zapraszamy również online w dniach 27-29.11.2020. Szczegóły i odnośnik do transmisji na stronie www.remont.rodzinyemaus.pl i na Facebooku. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, by nie ustawać w drodze do szczęścia
  w małżeństwie.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy o godz. 19.00 – 30 minut w ciszy. „Dialogi nikodemowe” w piątek od godz. 17.00, z racji dodatkowej Mszy św. o godz. 18.00.
 5. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ na godz. 20.00 zapraszamy wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła studentom. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika „Tęcza”.
 9. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.