Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wszystkich Świętych – rok A – 1 listopada 2020 r.

01
11'20
 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 10.00 i 11.30. NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 20.00
 2. W związku z rozporządzeniami państwowymi w naszym kościele może przebywać 60 osób,
  a w auli 18 osób
  . Przypominamy WSZYSTKIM o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy
  w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej – 30 minut
  w ciszy. „Dialogi nikodemowe” w piątek od godz. 18.00.
 4. W TYM TYGODNIU NIE BĘDZIE SPOTKAŃ FORMACYJNYCH DLA WSPÓLNOTY 25+ ORAZ DLA STUDENTÓW.
 5. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła osoby ze Wspólnoty Rodzin Emaus.
 6. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA oraz DOBĘ EUCHARYSTYCZNĄ. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.
 7. Penitencjaria Apostolska, na specjalne polecenie Jego Świątobliwości papieża Franciszka, chętnie ustanawia i postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane:
 8. - Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.
 9. - Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 10. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które rozpoczną się od
  2 listopada. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Msze św. oktawalne będą odprawiane prywatnie przez ks. Michała
  i ks. Jakuba. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są obok prasy katolickiej.
 11. Różaniec do granic nieba. Wspaniała inicjatywa, która trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. W zależności od sytuacji modlitwę przeżywamy w parafii lub innych dostępnych miejscach, w domu, pod przydrożnym krzyżem. Szczegóły na stronie rozaniecdogranic.pl
 12. Ks. Michał i ks. Jakub proszą o modlitwę. Ks. Michał ma pozytywny wynik covid-19. Czuje się bardzo dobrze, ale wraz z ks. Jakubem muszą odbyć kwarantannę. Msze św. w tygodniu oraz różaniec za zmarłych będą odprawiali kapłani z zewnątrz. Kościół i zakrystia są zdezynfekowane. Nie musicie się niczego obawiać. Trwajcie mocno przy Jezusie.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz miesięcznika „Tęcza”.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.