Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła rok A – 18 października 2020 r.

18
10'20
 1. W związku z rozporządzeniami państwowymi oraz wejściem w tzw. „czerwoną strefę”
  w naszym kościele może przebywać 60 osób, a w auli 18 osób. Pragniemy zapewnić Was
  o możliwości dodatkowych Mszy niedzielnych, jeśli będzie taka konieczność. Niewyobrażalnym jest, by ktokolwiek z racji pandemii nie mógł uczestniczyć w liturgii, która daje życie. Proszę na bieżąco śledzić naszą stronę oraz Facebooka, na których będziemy informować o dodatkowych godzinach celebrowania Mszy niedzielnych. Przypominamy WSZYSTKIM o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 2. Zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 476 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 19.30. W piątek nabożeństwo różańcowe dla dzieci ze WRE na Błoniach Jasnogórskich o godz. 16.30.
 4. Rekolekcje na dobry początek. Poprowadzi je ks. dr Jacek Marciniec. W tym roku serdecznie zapraszamy pracowników wyższych uczelni DZISIAJ na godz. 18.00 na spotkanie zatytułowane: Dwie księgi – jedna Prawda.
  Program rekolekcji: 19 i 20 października (tj. poniedziałek i wtorek):
  godz. 19.00 – Msza św. z nauką;
  NIE BĘDZIE KONCERTÓW NA GIGANCIE z racji obostrzeń, które obowiązują od wczorajszego dnia.
  W środę, 21 października: godz. 19.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź; godz. 20.00 – Msza św. z nauką. Serdecznie zapraszamy
  Można będzie uczestniczyć w rekolekcjach online przez naszą stronę internetową.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej – 30 minut w ciszy. Wyjątkowo w środę – na zakończenie rekolekcji – adoracja będzie o godz. 19.00 w ramach nabożeństwa pokutnego.
 6. Spotkań formacyjnych dla studentów i wspólnoty 25+ w tym tygodniu NIE BĘDZIE,
  z racji rekolekcji na dobry początek, na które serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+
 8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 9. Wierzymy, że życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdujemy w niebie wieczne mieszkanie. Do modlitwy za naszych zmarłych skłania nas również poczucie wdzięczności. Wiemy, że od tych, którzy ukończyli już ziemskie życie, od naszych przodków, wiele otrzymaliśmy. To oni dali nam życie, wychowanie, poczucie bezpieczeństwa. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które rozpoczną się od 2 listopada. Kartki na wypominki wyłożone są obok prasy katolickiej.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.