Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła rok A – 27 września 2020 r.

27
09'20
 1. Dzisiaj Wspólnota Rodzin Emaus spotyka się w Leśniowie, by odnowić swoje przymierze i rozpocząć nowy rok formacyjny. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 3. Prosimy również, by osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę podchodziły jako pierwsze do kapłana. Pamiętajmy w takiej sytuacji, że Ciało Jezusa przyjmujemy
  w obecności kapłana oraz o szczególnej trosce o partykuły, czyli wszelkie widzialne cząstki.
 4. W poniedziałek imieniny przeżywa nasz ks. Arcybiskup Wacław Depo. Pamiętajmy
  o nim w modlitwie. We wtorek imieniny obchodzi ks. Michał. Prosimy o siłę oraz łaskę nawrócenia dla niego.
 5. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 19.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku, 30 minut w ciszy po Mszy świętej.
 7. „Dialogi Nikodemowe” jeszcze w ten piątek od godz. 18.00. Adoracja i możliwość spowiedzi świętej.
 8. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną posługiwać muzycznie na Mszach św.
  w tygodniu i w niedzielę (grających i śpiewających) na spotkanie 2 października po Mszy wieczornej na plebanii.
 9. Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 20.00
 10. Najbliższy Kurs dla narzeczonych w naszej Parafii odbędzie się w dniach 2-4 października. Szczegóły na naszej stronie www.emaus.czest.pl
 11. 5 października zapraszamy na wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą św. Wieczory uwielbienia będą odbywały się cyklicznie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Będą one rozpoczynały każdorazowo dobę eucharystyczną w naszej wspólnocie, która będzie trwała do wtorku, do Mszy św. wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie. Wierzymy, że ten harmonogram szybko się zapełni.
 12. Katecheza przedchrzcielna w sobotę 10 października o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną prosić o chrzest swoich dzieci.
 13. Na prośbę wielu rodziców, pragniemy zaprosić młodych w wieku od 15 do 17 roku życia na rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzi je SNE św. Jana Chrzciciela. Termin rekolekcji to 23-25 października (pt.-ndz.). Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Święta Puszcza”
  w Olsztynie. Zgłoszenia na stronie sneczestochowa.org oraz u duszpasterzy akademickich – ks. Jakuba lub ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.
 14. Spotkania formacyjne w nowym roku duszpasterskim rozpoczniemy od
  5 października. W środę 7 października zapraszamy na spotkanie Wspólnotę 25+ oraz wszystkich chętnych . Wszystkich studentów zapraszamy na spotkanie 8 października tj,
  w czwartek
  po Mszy św. wieczornej.
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz czasopisma dla dzieci „Tęcza”.
 16. W minionym tygodniu zostały pomalowane salki, tzw. „katakumby”. Przed nami czas uposażenia tych salek oraz końcowe prace związane z elewacją plebanii. Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczęciem roku formacyjnego wszystkie prace gospodarcze zostaną zakończone. Z serca dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne.