Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła rok A (20. września 2020)

20
09'20
 1. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 2. Prosimy również, by osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę podchodziły jako pierwsze do kapłana. Pamiętajmy w takiej sytuacji, że Ciało Jezusa przyjmujemy w obecności kapłana oraz o szczególnej trosce o partykuły, czyli wszelkie widzialne cząstki.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w miesiącu wrześniu codziennie od poniedziałku do czwartku, 30 minut w ciszy po Mszy świętej.
 4. „Dialogi Nikodemowe” w piątki od godz. 18.00. Adoracja i możliwość spowiedzi świętej.
 5. W przyszłą niedzielę Wspólnota Rodzin Emaus spotyka się w Leśniowie, by odnowić swoje przymierze i rozpocząć nowy rok formacyjny.
 6. Msze św. niedzielne we wrześniu o godz. 11.30 i 20.00
 7. Najbliższy Kurs dla narzeczonych w naszej Parafii odbędzie się w dniach 2-4 października. Szczegóły na naszej stronie www.emaus.czest.pl
 8. Na prośbę wielu rodziców, pragniemy zaprosić młodych w wieku od 15 do 17 roku życia na rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzi je SNE św. Jana Chrzciciela. Termin rekolekcji to 23-25 października (pt.-ndz.). Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Święta Puszcza” w Olsztynie. Zgłoszenia na stronie sneczestochowa.org oraz u duszpasterzy akademickich – ks. Jakuba lub ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkania formacyjne w nowym roku duszpasterskim rozpoczniemy od
  5 października. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 10. Zapraszam wszystkich, którzy pragną posługiwać muzycznie na Mszach św.
  w tygodniu i w niedzielę (grających i śpiewających) na spotkanie 2 października po Mszy wieczornej na plebanii.
 11. 5 października zapraszamy na wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy po Mszy św. wieczornej. Wieczory uwielbienia będą odbywały się cyklicznie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Będą one rozpoczynały każdorazowo dobę eucharystyczną w naszej wspólnocie, która będzie trwała do wtorku, do Mszy św. wieczornej. W najbliższym czasie pojawi się godzinowy rozkład adoracji.
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz czasopisma dla dzieci „Tęcza”.
 13. W minionym tygodniu zostały ukończone prace przy fundamentach plebanii. Zostały osuszone pomieszczenia na spotkania formacyjne, tzw. „katakumby”. Przed nami czas uposażenia tych salek oraz prace związane z elewacją plebanii. Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczęciem roku formacyjnego wszystkie prace gospodarcze zostaną zakończone. Z serca dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.