Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła rok A (12 lipca 2020)

12
07'20
  1. Dnia 8 lipca br. zmarł śp. Ks. Prałat prof. dr hab. Jan ZWIĄZEK, były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym, Wyższym Instytucie Teologicznym im. Stolicy Mądrości w Częstochowie, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń kapłanów, osób życia konsekrowanego i świeckich. Msza św. pogrzebowa dzisiaj o godz. 14.00 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Jako wspólnota akademicka Mszę św. w intencji ks. Profesora będziemy celebrować w dniu inauguracji nowego roku akademickiego. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  2. W wakacje (lipiec i sierpień) Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 11.30 i 20.00, w tygodniu - od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji (lipiec i sierpień) codziennie od poniedziałku do czwartku, 30 minut w ciszy po Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy każdego w duchu wolności.
  4. „Dialogi Nikodemowe” w piątki od godz. 18.00. Po Mszy św. w piątek nie będzie już Adoracji, jak również w soboty oraz w niedziele.
  5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela. Można również nabyć dwumiesięcznik „Tęcza” dla dzieci.
  6. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.