Aktualności

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA 2018

SPOWIEDŹ podczas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH we wtorek czyli 20 marca od godz. 19.00. Zapraszamy.

Więcej

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

W piątek 23 marca przed Niedzielą Palmową już po raz szósty w naszej Archidiecezji wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Trzeba zamienić kanapę na parę butów, aby iść po drogach, które otworzą nowe horyzonty – mówił Ojciec święty Franciszek.

 

Więcej

EWANGELIZACYJNA PROJEKCJA FILMOWA

W ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych ZAPRASZAMY na film pt. „SPRAWA CHRYSTUSA”. Projekcja odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w naszym Kościele (ul. Kilińskiego 132) o godz. 19.00. WSTĘP: wolny!

Więcej

CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

Czuwanie na Jasnej Górze. U Mamy. Boskiej Mamy! Idziemy, by po prostu powiedzieć: tylko z Tobą... z Tobą jak św. Jan Apostoł; w Tobie jak św. Teresa Benedykta od Krzyża i dla Ciebie jak św. Jan Paweł II. 11 kwietnia (środa) godz. 21.00. Zapraszamy Środowisko Akademickie Częstochowy.
 

Więcej

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE i ŚWIĘTA

Wszystkich Parafian i Przyjaciół ZAPRASZAMY do wspólnego uczczenia najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Triduum Paschalne jest szczytem roku liturgicznego, w czasie którego wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

WIELKI CZWARTEK 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej
WIELKI PIĄTEK 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia 18.15 Droga Krzyżowa 19.00 Liturgia Męki Pańskiej
WIELKA SOBOTA 20.00 Wigilia Paschalna

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego ...

Więcej

DROGA KRZYŻOWA W AUSCHWITZ II – BIRKENAU

Patronka Środowiska Akademickiego w Częstochowie to Edyta Stein - żydówka, ateistka, intelektualistka i święta - Teresa Benedykta od Krzyża. 09 sierpnia 1942 r. została zagazowana w komorze w Auschwitz-Birkenau na terenia Oświęcimia. Jak co roku pielgrzymujemy do miejsca Jej śmierci. 17 marca (sobota). Zbiórka o godz. 07.50 pod Kościołem. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Rekolekcje wielkopostne to wyjątkowy czas. Czas próby. Czas nauk, ćwiczeń, decyzji. Czas nawrócenia. Czas spowiedzi, pojednania, przebaczenia. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, kapłani, zakonnicy, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione… Nauczyciele Akademiccy oraz Studenci. ZAPRASZAMY!
19-21 marca (poniedziałek, wtorek i środa).
20.00 Msza Św. z homilią. 21.00 nauka rekolekcyjna. We wtorek ...

Więcej

SPOTKANIE Z JE KS. BP ANDRZEJEM PRZYBYLSKIM

Bp Andrzej w częstochowskim Duszpasterstwie Akademickim jest mile widziany zarówo przez rodziny (na czele z dziećmi) jak i przez studentów. 10 lat był diecezjalnym duszpasterzem akademickim. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Mężczyzną i Kobietą stworzył Ich". Spotkanie z Ks. Biskupem będzie w ŚRODĘ 14 marca 2018 r. godz. 20.00. Msza św. o godz. 19.00. Temat spotkania: "Oblicza ...

Więcej

SZTAFETA WIELKOPOSTNA

 

Weź udział!