Aktualności

Projekcja filmu "Karolina"

W sobotę 28 lutego o 19.00 zapraszamy na film projekcję filmu pt. „Karolina” w naszym Duszpasterstwie. Zwiastun oraz szczegóły dotyczące filmu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.karolina-film.pl. Wstęp wolny.

Więcej

Warsztaty dla kobiet

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla Kobiet, które odbędą się 7 marca w godz. 11.00-13.00 w DA Emaus. Podczas tego spotkania przeżyjemy podróż po polach naszych serc w poszukiwaniu ukrytego skarbu, czyli wielkiego potencjału, który złożył w nas Ojciec Niebieski.

 

Zajęcia poprowadzą Dorota Bielawska (pedagog terapeuta) oraz Marta Kowalczyk (doradca zawodowy).

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy ...

Więcej

Droga Krzyżowa w Oświęcimiu

Jak co roku wyruszamy na drogę krzyżową do Oświęcimia – miejsca męczeństwa Edyty Stein patronki naszych studentów. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. u sióstr karmelitanek.

 

Wyjeżdżamy w sobotę 21 marca 2015 o 7.30, koszt to 35 zł od osoby (w cenę wliczony jest koszt autokaru). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii kościoła.

Więcej

Rekolekcje dla kobiet

Czy kiedykolwiek myślałaś o sobie jak o naczyniu? Naczyniu stworzonym właśnie w takiej, a nie innej postaci, które wyszło spod palców niesamowitego Twórcy?

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet "Cudowne Boże Naczynie" (krótki spot wydarzenia można zobaczyć klikając tutaj).

 

Termin: 20-22 marca 2015 r.
Miejsce: Dom Rekolekcyjno-pielgrzymkowy Towarzystwa Chrystusowego w Częstochowie (ul. Radomska 25)
Koszt: 180 zł.

Więcej

Face to face z Arcybiskupem

W styczniu 2015 roku w kościele akademickim pw. św. Ireneusza w Częstochowie zrealizowano drugą część projektu „Face to face z Arcybiskupem”. Studenci pytali o sprawy najbardziej ich dotyczące. Abp Wacław Depo wyjaśniał nurtujące młodych problemy. Zachęcamy do obejrzenia: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7, część 8, część 9, część 10, część 11 ...

Więcej

Wystawa prac plastycznych

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych pana Marka Czarnołęskiego. W naszej auli autor prezentuje „Tryptyk smoleński”. Obrazy te w sposób symboliczny łączą mękę Pana Jezusa z tragedią, którą przeżyliśmy pięć lat temu. Przedstawiane prace pobudzają do zadumy i refleksji.

Więcej

Kursy jęz. włoskiego

Ferie zimowe minęły, a więc z nowym zapałem czas na kontynuację nauki języka włoskiego!
Nasze kursy to:
- małe grupy
- wybór poziomu zaawansowania
- zajęcia z native-speakerem

Zajęcia dla poszczególnych grup odbywać się będą w następujące dni:

- Starter (poziom 0) - wtorek, godz. 17.00 (katakumby)
- Grupa TOSKANA (poziom 5) - wtorek, godz. 18.05 (katakumby)
- Grupa SICILIA (poziom 3) - środa, godz. 17.55 ...

Więcej

Zabawa karnawałowa

Zapraszamy na imprezę karnawałową w sobotę 14 lutego 2015, której motywem przewodnim będzie "Ulubiony film (przebieramy się za ulubione postacie filmowe - dozwolone również filmy animowane :)).

Zabawa odbędzie w naszym duszpasterstwie. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18.00.

 

Koszt imprezy: 25 zł (w cenie ciepły posiłek)

Osoby zainteresowane udziałem w zabawie (do 35 roku życia) mogą zgłaszać się do Luizy Kubik ...

Więcej

Ferie z Jezusem

Duszpasterstwo Akademickie "EMAUS" zaprasza wszystkich studentów na rekolekcje ewangelizacyjne w Zakopanem. Wyjazd połączony z zimową rekreacją!

Termin wyjazdu: 17-21 lutego 2015
Koszt: 220 zł (w cenie nocleg, posiłki i przejazd)

 

Zgłoszenia przyjmuje Mateusz Michalczak (tel.: 664 851 123, email: ratownik134@gmail.com).

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Zapraszamy na spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy, które odbędzie się 17 lutego 2015 po wieczornej Mszy śwętej o godz. 19.

Gościem będzie Michał Putkiewicz, organizator Anty-Szczytu Klimatycznego. Temat spotkania: "Dlaczego zamykaja kopalnie? Skutki pakietu klimatycznego UE i polityki dekarbonizacji dla Polski"

Więcej