Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 14 IV 2019 r.1.  Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś Gorzkie Żale o godz. 19.30.

2. W Wielką Środę zapraszamy studentów na spotkanie z Biblią, które poprowadzi S. Aleksandra.

1.      Zapraszamy do wspólnego przeżywania PASCHALNEGO TRIDUUM MĘKI i ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. To szczyt roku liturgicznego. Nie zapominajmy, że Triduum to celebracja trzech zbawczych wydarzeń, czyli misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. To czas Paschy naszego Pana, która kryje w sobie trzy etapy. Zatem rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończymy popołudniem (drugie nieszpory) Niedzieli Zmartwychwstania.

Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 23.00. 

Wielki Piątek. Godzina Miłosierdzia - 15.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.15. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja przy grobie Pańskim do godz. 23.00. 

Wielka Sobota. Zachęcamy do zachowania postu również w tym dniu. Kościół pości, ponieważ został zabrany Oblubieniec. Wigilia Paschalna w Wielką Noc o godz. 20.00. W tym dniu zachęcamy, aby przynieść ze sobą świecę (paschalik) oraz okapnik na świecę, a także - ubrać się na biało. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na stół świąteczny - po celebracji liturgicznej Wigilii Paschalnej. Swój udział w Wigilii Paschalnej potwierdzili Bp Andrzej Przybylski i Abp Senior Stanisław Nowak. 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 11.30 i 20.00

Zachęcamy do przystępowania do Komunii św. przez całe Triduum. Możliwość spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 18.30. 
 

2.      Zachęcamy do zakupienia PASCHALIKÓW (10 zł.) i katolickiego tygodnika „NIEDZIELA”.

 

SZTAFETA WIELKOPOSTNA

 

Weź udział!