Ogłoszenia Parafialne

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17/06/18)

 

WRE zaprasza na PIKNIK RODZINNY i REKOELEKCJE WAKACYJNE!

W PONIEDZIAŁEK Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

W ŚRODĘ

A. Rektor i Senat Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie serdecznie zapraszają całą społeczność akademicką, pracowników, studentów, doktorantów, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół Uniwersytetu do udziału w Święcie Uczelni. Godz. 9.00 

Msza Święta w intencji pracowników, studentów, doktorantów oraz absolwentów Uczelni celebrowana przez J.E. Arcybiskupa ks. dra Wacława Depo (Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, al. NMP 56). W trakcie Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru Uczelni.

Po zakończeniu Eucharystii orszak złożony z Senatorów i Akademików przemaszeruje do budynku Uniwersytetu, przy ul. Waszyngtona 4/8. 

Godz. 11.00 Uroczyste posiedzenie Senatu.

1. Przemarsz Orszaku

2. Hymn Polski

3. Otwarcie uroczystego posiedzenia Senatu przez JM Rektor Prof.dr hab. Annę Wypych-Gawrońską

4. Wystąpienie Prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie 5.Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa UJD prof. dr. hab. Stanisławowi Gajdzie

B. spotkanie studenckie na auli DA o godz. 20.00

W PIĄTEK Dialogi Nikodemowe o godz. 17.00.

W SOBOTĘ Spotkania Twórcze z Elementami Arteterapii dla młodzieży i dorosłych organizowane przez naszą Fundację pod patronatem Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie skierowane są dla każdego kto chciałby twórczo spędzić czas a poprzez udział w wielu ćwiczeniach z zakresu Arteterapii poznać siebie i móc w kreatywny sposób wyrazić swoje emocje.

Najbliższe spotkanie: 26.06.2018 w auli Duszpasterstwa Akademickiego. Godz. 11:00-13:00.

Zapisy: fundacja@naprogu.org.pl.

Koszt: dobrowolna opłata na materiały. Liczba miejsc ograniczona. 

ENERGYLANDIA 27 czerwca 2018r. (środa) więcej info i zapisy pod nr telefonu 733 300 353 albo melka1303@interia.pl

ODPUST PERSONALNEJ PARAFII AKADEMICKIEJ w czwartek (28 czerwca 2018 r.) o godz. 19.00. Dzień odpustu dla parafian jest wyjątkowym świętem, obfitszym w łaskę Bożą i Miłosierdzie Boże. Każdy wierny może uzyskać w tym dniu odpust tj. odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechyŚw. Ireneuszu z Lyonu, módl się za nami.  

MSZE ŚW. NIEDZIELNE W WAKACJE (lipiec, sierpień i wrzesień) o godz. 11.30 i 20.00.