Ogłoszenia Parafialne

2018-04-22 

 

1. Dzisiaj (22) jest Niedziela Dobrego Pasterza, podczas, której obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA. Z tej okazji we wtorek Msza św. (19.00) o powołania do życia zakonnego a w czwartek Msza św. (19.00) o powołania do kapłaństwa.

2. W poniedziałek (23) UROCZYSTOŚĆ ŚW WOJCIECHA BM (Patron Polski) – Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

3. We wtorek (24) spotkanie dla studentów, którzy chcą zostać lektorami i śpiewać w scholii o godz. 20.00.

4. W środę (25) ŚWIĘTO ŚW MARKA (Ewangelista) – spotkanie dla studentów godz. 20.00.

82. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA AKADEMICKA NA JASNĄ GÓRĘ. 
11-13 maja 2018. W tym roku hasłem przewodnim spotkania są słowa "KOCHAM, WIĘC JESTEM". Co one oznaczają? Odpowiedzi udzielą zaproszeni goście: abp Grzegorz Ryś, Brygida Grysiak, Andrzej Lewek i ks prof. Antoni Dębiński. Jeśli należysz do "świata akademickiego", bo jesteś studentem, nauczycielem akademickim, pracownikiem uczelni lub absolwentem, to to wydarzenie jest dla Ciebie!  

5. W czwartek (26) Siatkówka (godz. 20.15 pod DA).

6. W piątek (27) NARODOWY DZIEŃ POKUTY za grzechy przeciwko życiu człowieka. Dialogi Nikodemowe godz. 17.00. Możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, spowiedzi czy też rozmowy z kapłanem. Nabożeństwo pokutne 18.30.

7. W sobotę (28) - W ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych zapraszamy na film pt. „SPRAWA CHRYSTUSA”. Projekcja o godz. 19.00. WSTĘP: wolny! Lee był na samym szczycie. Mistrz reportażu śledczego. Nagrody i awanse, a w domu kochająca i dzieci. Pewnego wieczoru jednak wszystko się zmieniło… Groźba utraty rodziny stała się przyczyną, dla której ten zagorzały racjonalista i ateista postanowił zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa. Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie to najważniejsze dziennikarskie śledztwo w dziejach. 

 

Akademia Polonijna z inicjatywy pracownika p. Jarosława Magiery organizuje pomoc charytatywną dla studentów w Afryce: „Solidaryzujemy się studentami w Kamerunie”.

Do 28 kwietnia prowadzona jest zbiórka przedmiotów codziennego użytku przydatnych młodym ludziom np. – ubrania, mogą być używane, ale w bardzo dobrym stanie, naczynia i sprzęt kuchenny, środki czystości np. mydło, pasty do zębów, artykuły piśmiennicze, notatniki, długopisy itp. 

Dary składamy do 28 kwietnia przy portierni Akademii Polonijnej (budynek obok parku podjasnogórskiego).