Ogłoszenia Parafialne

10 luty 2019 r.


1. Z racji jutrzejszego 27. ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO zachęcamy do zapoznania się 
z lekturą Orędzia Ojca Świętego Franciszka (o bezinteresowności, o znaczeniu słowa „dar” 
a także, co to oznacza być wolontariuszem). Pamiętajmy w modlitwie o osobach chorych, cierpiących i wolontariuszach, którzy z potrzeby serca towarzyszą chorym. A dzisiaj przy poparciu Ks. Abpa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo zbiórka do puszek przed kościołem na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznym, które prowadzi Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.  

2. Otrzymaliśmy zapraszanie od Ks. Infułata Ireneusza Skubisia na sympozjum pt. Święci Cyryl i Metody – patronami Europy. Wizja św. Jana Pawła II. Odbędzie się 13 - 14 lutego 2019 r. na Jasnej Górze. Wśród zaproszonych gości: kard. Stanisław Dziwisz oraz biskupi 
z Czech, Słowacji, Ukrainy. W programie obok wykładów także akatyst. Szczegóły na plakacie.

3. W środę (13.02.2019) skoro świt studenci naszego duszpasterstwa wyjeżdżają do Zakopanego na swój zasłużony odpoczynek w przerwie między semestralnej.  

4. Kolejna osoba z naszej wspólnoty Kościoła Akademickiego postanowiła zostać wolontariuszem misyjnym w duchu charyzmatu wspólnoty "DOMY SERCA".  Zapraszamy na Mszę Św. posłania na misje Moniki Kręgiel 17 lutego (niedziela2019 r. o godz. 17.00
Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Metropolita Częstochowski Wacław Depo. Monika zostania posłana na misję do Domu Serca do Tajlandii (w Bangkoku). Jej wolontariat misyjny będzie trwał 16 miesięcy.

5. Zachęcamy do nabycia Katolickiego Tygodnika „Niedziela”.